Íčka se otevírají veřejnosti. Začíná Týden otevřených dveří informačních center s mnoha zajímavostmi

25. říjen 2021 08:29

Začíná týden otevřených dveří informačních center. Jejich pracovníci připravují pro návštěvníky ochutnávky, soutěže a různé pozoruhodnosti. Cílem je vysvětlit lidem, co vše tato zařízení poskytují, jaké informace mají možnost v nich získat a spoustu dalších zajímavostí. 

Čtěte také

„Těšíme se na návštěvníky, máme pro ně připraveny nějaké dárky a také ochutnávku jedlých suvenýrů," popisuje vedoucí vrchlabského informačního centra Klára Hančová co čeká ty, kteří dnes zavítají do infocentra.
„Je to určitá osvěta toho, že tu infocentra jsou, protože ne každý je už dostal do povědomí. A je to také podpora a propagace toho, co vše infocentra dělají a nabízejí."

Tato akce navazuje na Mezinárodní den rozvoje informací, Asociace turistických infocenter České republiky vymezila na dny otevřených dveří poslední říjnový. Například v Jičíně ho naplánovali na pátek a už se na něj připravují.

Čtěte také

„Tady zrovna vidíte krásný snímek Valdštejnova náměstí spolu s Valdickou bránou, která nesmí chybět. A právě nám tam skočila fotografie brány z roku 1933. Je také krásně vidět historický trh," popisuje vedoucí jičínského ička Radka Tobolková fotografie, které bude mít veřejnost možnost si na projektoru prohlédnout.

„Letos jsme se nesoustředili jen na turisty, ale den otevřených dveří věnujeme také místním lidem. Bude to takové přátelské posezení nad čajem a kávou spolu se sušenkami a popovídání si. Zkrátka neformální setkání."

Čtěte také

Kromě různých regionálních pokrmů, domácích koláčů nebo originálních ovocných šťáv budou mít zájemci možnost vyzkoušet si, jestli by se mohli stát pracovníkem infocentra.

„Máme připraveno asi 15 otázek, které dostáváme skoro denně. Jedna z otázek, které nám návštěvníci kladou nejčastěji, zní: kolik má Valdická brána nahoru schodů," prozrazuje jeden z dotazů kvízu Lenka Jírů.

A dodává, že v den otevřených dveří budou mít lidé možnost zdarma navštívit Galerie Rumcajse, která láká hlavně děti, protože si mohou všechny vystavené předměty nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet.
„Samozřejmě razítko s Rumcajsem nesmí chybět."

Spustit audio

Související