Hradecký Polstrin hned dvakrát zabodoval na prestižní soutěži českých designérů Czech Grand Design

23. březen 2023 07:50

Český výrobce čalouněného nábytku Polstrin, který působí v Hradci Králové od roku 1957, slaví svůj další velký úspěch. O radost se s námi přišli podělit ředitel firmy Karel Pacák a marketingová ředitelka Valerie Turečková.

Absolutním vítězem cen Czech Grand Design 2022 se stala dvojice Terezie Lexová a Štěpán Smetana, která získala titul Grand designér roku. Akademii designu ČR zaujala kolekcí sedacího nábytku Hide and Seek.

Karel Pacák a Valerie Turečková ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Můžete nám tu onu novou kolekci sedacího nábytku, kterou Polstrin vytvořil ve spolupráci se studiem Lexová & Smetana přiblížit?

Čtěte také

Nová kolekce lounge nábytku Hide and Seek se skládá z křesla, pohovky a lenošky, které zaujmou organickými tvary i meditativními odstíny prvotřídních dánských potahových textilií Kvadrat. Kolekce rozšiřuje designovou řadu značky Polstrin a odráží představu moderního a pohodlného sezení, určenou nejen do domácích interiérů, ale také veřejných prostor, jako jsou hotelové haly, lobby a odpočinkové zóny.

Svým odvážným tvaroslovím a výběrem prvotřídních materiálů si klade za cíl zaujmout pozornost interiérových designérů a architektů u nás i za hranicemi.

Viděla jsem obrázky, vypadá to jednoduše! Ale to asi neznamená, že je jednoduché takový nábytek vyrobit.

Vzhledem ke specifickému tvaru a optické lehkosti, kdy na sebe jednotlivé prvky nenápadně navazují, je výroba technologicky velmi náročná. Důležitým aspektem byl výběr potahových látek, které kladou důraz na vysokou kvalitu a elasticitu.

Volba tak přirozeně padla na dánské studio Kvadrat, jehož textilie patří k nejkvalitnějším a nejprogresivnějším na světě.

Polstrin
Český výrobce čalouněného nábytku působí v Hradci Králové od roku 1957. Výrobu staví na kombinaci řemeslných tradic a moderních výrobních postupů. Vysoká odbornost a technologická výbava umožňuje tvorbu atypického nábytku určeného do soukromých i veřejných prostor. Architektům nabízí precizní zpracování unikátního sedacího nábytku pro zakázkové projekty. V roce 2022 otevřela firma Polstrin vlastní butikový hotel Mezi švy v Hradci Králové.

Polstrin sám se v kategorii Výrobce roku potom umístil na skvělém druhém místě.

autoři: Romana Joudalová , baj
Spustit audio

Související