Hradecká křižovatka Mileta má uzemní rozhodnutí. Běží třicetidenní lhůta pro případná odvolání

Křižovatka (ilustrační foto)
Křižovatka (ilustrační foto)

Stavební úřad v Hořicích v tomto týdnu vydal nové územní rozhodnutí ke křižovatce Mileta. Původní rozhodnutí z roku 2016 úřady po odvolání hradeckého spolku Kos a z důvodu systémové podjatosti zrušily a řízení přesunuly do Hořic. Nyní běží třicetidenní lhůta pro případná odvolání.

Nad opravou křižovatky Mileta v Hradci Králové se opět vznášejí velké otazníky

Křižovatka (ilustrační foto)

Oprava královéhradecké křižovatky Mileta poblíž fakultní nemocnice je zatím v nedohlednu. Město Hradec Králové sice po dlouhých letech vybralo variantu, kterou chtělo převést do praxe, jenže zatím se pro stavbu nedaří získat platné územní rozhodnutí. Proti němu se totiž postavilo občanské sdružení Kruh pro občanskou společnost, které prosazuje jiné řešení celé lokality Mileta.

„Pro hradeckou radnici to je samozřejmě pozitivní zpráva. Definitivní to ale bude až poté, co tento dokument nabude právní moci. Tedy pokud se nikdo neodvolá nebo po rozhodnutí ve věci případného odvolání. Tak jako drtivá většina obyvatel našeho města i já osobně dobře vím, že rekonstrukci Milety, tedy jedné z nejfrekventovanějších křižovatek v Hradci Králové, město zoufale potřebuje. Nyní bychom byli společně s ŘSD skutečně již velmi blízko. Pokud se však znovu objeví snahy tuto investici paralyzovat, pro veřejnost to bude jasný signál, že tím chtějí záměrně blokovat i rozvoj města,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Investorem rekonstrukce křižovatky Mileta je ŘSD, město Hradec Králové a Královéhradecký kraj se budou podílet na navazujících stavebních pracích v lokalitě.

Radnice má na tyto investice v rozpočtovém výhledu pro roky 2021 a 2022 připravených celkem 90 milionů korun.

Spustit audio
autor: Milan Baják|zdroj: Magistrát města Hradec Králové

Související