Hrabě František Kinský miluje Vánoce a zve vás na sváteční akce v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí

29. listopad 2022

Rodové heslo Kinských zní: Bůh, čest a vlast. Také hrabě František Kinský, majitel Nového zámku v Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku, jako věřící člověk, prožívá adventní čas velice intenzivně. 

„Advent vnímám jako velice příjemné předvánoční období, kdy je čas se tak trošku usebrat a zamyslet se sám nad sebou. A je to třeba i vhodný čas si něco málo odpustit. Tedy držím i půst, odpustil jsem si všechno sladké,“ říká s úsměvem František Kinský.

František Kinský ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Kolikátý rok už vlastně zvete lidi k sobě na zámek na výstavy a koncerty?
„Letos je to už 12 let. Já se s lidmi potkávám velmi rád a musím říci, že nejraději na zámku při nejrůznějších kulturních akcích, které tam pořádáme. Protože stále něco děláme a připravujeme.

Čtěte také

„Tento týden, 2. prosince, například přijede Štefan Margita. A protože koncert v 19:30 hodin byl brzy zcela vyprodán, tak jsme se domluvili ještě na druhém vystoupení už od 17:00 hodin. A tam ještě zůstává několik lístků volných.

O Adventu vystoupí i klavírista Matyáš Novák, spolu s vaším průvodním slovem. A také výstava je naplánována.
„Ano, prosinec je zkrátka u nás nabitý. My jsme v době covidu spolu s Matyášem Novákem dělali takový hudební program, který jsme on-line vysílali přímo ze zámku. Ovšem tentokrát to bude živě, za přítomnosti diváků, zájemci mohou přijít a my se na ně budeme 4. prosince těšit.

„A budou to opět dva koncerty. Všechny informace zjistíte na našich webových stránkách KINSKÝ Art Media. Ale nejdůležitější je potkávání lidí, takže moc rád každého přivítám a uvidím. Navazovat na to bude také naše vánoční výstava, která je výjimečná tím, že si lidé mohou svátečně vyzdobené zámecké prostory prohlédnout bez průvodce.

Pozvánka na Vánoce v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí

Chcete vyslovit nějaké přání do adventního období?
„To je velmi jednoduché. Užívejme si onen čas, užívejme ho společně, těšme se z blízkosti svých nejbližších a mysleme na ty, kteří jsou na tom podstatně hůře než my, přeje všem hrabě František Kinský, který zve na návštěvu Nového zámku v Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku.

František Kinský a Pavla Kindernayová ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Nový zámek v Kostelci nad Orlicí
pochází z první poloviny 19. století a je chráněn jako kulturní památka České republiky. Nachází se v přírodní rezervaci Kostelecký zámecký park.

Spustit audio

Související