Hokejisté Vrchlabí jsou v karanténě a nestihnou start první ligy. První tři zápasy musí odložit

9. září 2020 07:54

Hokejisté prvoligového Vrchlabí jsou kvůli nákaze nemocí covid-19 v týmu v karanténě a nestihnou sobotní začátek sezony. Nováček druhé nejvyšší soutěže bude muset vyřešit odložení nejen úvodního duelu v Přerově, ale i dalších zápasů ve středu 16. září doma se Vsetínem a o tři dny později v Havířově.

Čtěte také

„První příznaky se u hráčů objevily během víkendu a teď celou situaci ve spojení s klubovým lékařem a krajskou hygienickou stanicí, řešíme. Postupně jsou hráči včetně realizačního týmu testováni. Máme první oficiálně potvrzené pozitivní nálezy s tím, že příznaky má i několik dalších členů A-týmu," uvedlo Vrchlabí na klubovém webu.

„Program A-týmu byl přerušen a dle předběžných informací od hygienika podstoupíme karanténu minimálně do středy 16. září. Tímto tedy avizujeme, že první tři kola nebudeme schopni odehrát. Předpokládáme, že budeme schopni se do soutěže zapojit nejdříve ve středu 23. září, ale je to zatím pouze předběžný odhad," dodali zástupci Vrchlabí.

Čtěte také

Aktuálně jsou z prvoligových klubů v karanténě také Ústí nad Labem a Kadaň. Ústečtí si duel 1. kola na ledě Slavie přeložili ze soboty na pondělí.

V druhé nejvyšší soutěži se Vrchlabí představí poprvé od ročníku 2010/11, po němž ze soutěže odstoupilo. Po dvou sezonách v Královéhradecké krajské lize působilo v druhé lize.

V minulé nedohrané sezoně získalo právo postupu jako vítěz ve skupině Sever, se 103 body ze 40 duelů. Za ním druhý Dvůr Králové nad Labem zaostal o 18 bodů. Postoupily i nejlepší týmy skupin Střed (Kolín) a Východ (Šumperk).

autor: baj | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související