Hokejisté Hradce bodovali v posledních osmi zápasech, může za to i brankář Kantor

Za 10 extraligových kol mají hradečtí hokejisté na svém kontě pouhých 18 branek. I přesto ale dokázali v utkání proti Zlínu poosmé v řadě bodovat. Hráči Mountfieldu se shodují na tom, že největší zásluhu na dobré bilanci má hlavně gólman Pavel Kantor.

Ten při výhře 2:1 podržel svůj tým hlavně ve třetí třetině, kdy měl Zlín velký tlak. A proto po zápase přijímal pochvaly od spoluhráčů a to nejen za poslední zápas.

"Chytal famózně. My se všichni snažíme hrát dobře zezadu a přidat i nějaké góly. Pracujeme na tom, abychom jich dávali víc a lidi si to víc užili," uvědomuje si střelec první branky utkání Jaroslav Kudrna špatnou produktivitu v útoku.

A s vyzdvižením výkonu Pavla Kantora se přidává i autor gólu na 2:0 Jakub Langhammer. "Jednou to na brankové čáře zachránil Franta Ptáček, ale jinak pochytal spoustu střel a šancí. Je to super gólman, který nás drží. A stojí při nás i trochu štěstí a to je ten kámen úspěchu," spokojeně říká Jakub Langhammer.

I díky němu se Východočeši posunuli v tabulce ze sedmého na šesté místo a na svém kontě mají celkem, i přes docela špatnou ofenzívu, 17 bodů. K dalšímu utkání nastoupí v pátek v Chomutově.