Hermelínový špíz se slaninou. Užijte si objevování nových receptů, tento si určitě zamilujete

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Gurmána vždy špíz na talíři potěší (ilustrační foto)
0:00
/
0:00

Hermelín je označení pro český sýr s bílou ušlechtilou plísní na povrchu, který je napodobeninou francouzského sýra Camembert.

O oblibě sýrů Camembert věděla po 1. světové válce tehdejší generace českých sýrařů, díky které vznikl „Přibyslavský camembert“, jeden z prvních českých měkkých sýrů s ušlechtilou bílou plísní na povrchu u nás. Vyráběl se v mlékárenském družstvu v Hesově u Přibyslavi.

Protože byla značka Camembert patentově chráněná, přišel Ing. Josef Hojdar s názvem Hermelín. Jméno bylo vybráno s ohledem na podobnost jemného plísňového povrchu s královským hermelínovým pláštěm z bílých hranostajů.

Suroviny:
Hermelín, žampióny, červená paprika, žlutá paprika, zelená paprika, cibule, anglická slanina, olej, sůl, pepř, med, sójová omáčka, grilovací koření

Postup:
Papriky si nakrájíme na kostičky asi 2cm velké, cibuli rozkrojíme na polovinu a rozdělíme od sebe jednotlivé vrstvy. Žampiony necháme vcelku, můžeme překrojit na půl. Do dvou plátků slaniny pečlivě zabalíme kostičku hermelínu. A napichujeme na špejli, začneme paprikou, žampionem, „lodičkou“ z cibule, do které položíme hermelín obalený ve slanině a druhou lodičkou z cibule uzavřeme. Stáhneme k sobě, aby se nám slanina na grilu nerozmotávala. No a postup opakujeme. Poté si smícháme v misce 2 lžíce oleje se solí, grilovacím kořením, medem, pepřem, sójovou omáčkou a špízy touto směsí potřeme. Necháme chvilku odpočinout a můžeme s nimi na gril.

Recept na špíz je těžké napsat. Spíš je lepší zaměřit se na různé zajímavé a chuťově bohaté kombinace. Protože více než recept, chce grilování špízů nápad.

Ovoce, ovocný špíz, zdravá strava, dieta, veselé jídlo, party, občerstvení, svačina

Zajímavé je, když pozvete větší skupinku lidí a chcete grilovat, nachystat do jednotlivých misek různé suroviny, už nakrájené na kousky. A každý si svůj špíz zkombinuje sám.

autor: Zdeňka Kabourková

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.