Herec Robert Jašków netušil, že má v Polsku sourozence. Až mu přišel e-mail: Možná jsi náš bratr

9. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Robert Jašków

Populární divadelní, televizní a filmový herec Robert Jašków byl hostem Lady Klokočníkové v pátek 9. dubna po 10. hodině v pořadu Páteční host. Řeč byla nejen o jeho profesních, ale i osobních radostech i starostech.

Robert Jašków se narodil v roce 1969 v Trutnově. Dětství strávil v Peci pod Sněžkou a dodnes rád lyžuje. V žilách mu koluje polská krev po otci a maďarská po matce. Ve škole nesnášel chemii a tak raději recitoval a hrál ochotnické divadlo. Nakonec se rozhodl jít na DAMU, kde studoval pod vedením Petra Čepka a Věry Galatíkové.

Ztvárnil hned několik seriálových postav, za všechny připomeňme například lehce arogantního doktora Novosada v legendárním seriálu Nemocnice na kraji města po dvaceti letech. Milovníci seriálů ho budou znát také jako ukrajinského bosse Vasila z Ulice.

Čtěte také

Že má herec Robert Jašków sourozence, dlouho netušil. V roce 2006 mu ale přišel e-mail v polštině od dvou sourozenců, ve kterém stálo: „Je možné, že jsi náš bratr.“ Za dva týdny přišel další podobný. Od jiné dvojice.

„Pátral jsem a zjistil, že se otci v Polsku narodili Boženka a Robert, pak jsem se v Česku narodil já. Potom od nás táta odešel a narodila se Uršula a Michal,“ shrnuje herec spletitou rodinnou situaci.

Má Robert raději město nebo hory? Ve kterém hudebním klipu účinkoval? Co se mu při filmovém a televizním natáčení zdá složité? Jak by se mělo správně vyslovovat jeho příjmení? A jakou má zkušenost s rozhlasem?

Robert Jašków a Lada Klokočníková ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

To všechno a ještě mnohem víc se dozvíte v rozhovoru Roberta Jaškówa s Ladou Klokočníkovou:

Spustit audio

Související