Generálkový týden je tu. Herci se připravují na festival Divadlo evropských regionů

19. červen 2018

Divadlo Drak v Hradci Králové připomene kočovnické a jarmareční kořeny divadla Faustem. Adrenalin stoupá, herci absolvují generálky, představení finišuje.

Hradec Králové se na konci června znovu stane městem s největší koncentrací divadelníků u nás

03130429.jpeg

Hradec Králové ožije divadlem, hudbou a mnoha druhy umění. Příští týden začne 24. ročník mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů. Na programové nabídce se společně podílí přední hradecké scény - Klicperovo divadlo, divadlo Drak a nezisková organizace Kontrapunkt, která připravuje Open Air porgram. 

Všichni ale věří, že unikátní inscenace vytvořená u příležitosti šedesátého výročí založení Divadla Drak bude divácky úspěšná.

Na příběh doktora Fausta, který upsal svou duši ďáblu, se mohou diváci těšit ve stylovém divadelním šapitó.

O přípravách na premiéru a blížícím se festivalu Divadlo evropských regionů si herec a režisér Filip Huml povídal s Pavlou Kindernayovou.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová