FOTOGALERIE: Požár bistra v Trutnově zavinila nedbalost. Naštěstí nebyl nikdo zraněn

Požár bistra v Barvířské ulici byl oznámen na krajské operační a informační středisko hasičů v sobotu 30. listopadu 2019 těsně před 10. hodinou dopoledne. Na místo vyslal operační důstojník pět jednotek požární ochrany.

Při příjezdu jednotek na místo události byl vidět silný kouř. V zasaženém bistru hořelo plamenem, prostory se nacházely se v přízemí domu.

Hasiči zahájili okamžitě hasební zásah a z prostor vynesli několik tlakových lahví, které museli zchladit. Zároveň provedli průzkum celé budovy, zda se v zakouřených prostorech nenachází nějaké zraněné osoby. Všechny, které však v objektu v době požáru byly, se samovolně evakuovaly před příjezdem jednotek na místo události.

Asi dvacet minut po 10. hodině dopoledne dostaly jednotky požár pod kontrolu, likvidaci ohlásil velitel zásahu v 11:46 hodin.

Požár bistra v Trutnově zavinila nedbalost

Hasiči ještě celý objekt odvětrali a požářiště začal ohledávat vyšetřovatel hasičů. Zjistil, že za vznikem požáru stála s největší pravděpodobností nedbalost, kdy došlo ke vznícení oleje na pánvi a následnému rozšíření požáru.

Škoda, kterou plameny napáchaly, byla vyčíslena na 800 tisíc korun. Díky rychlému zásahu jednotek požární ochrany se podařilo uchránit hodnoty představující asi 6 milionů korun.

Požár bistra v Trutnově zavinila nedbalost

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Trutnov - Horní Staré Město, Mladé Buky, Svoboda nad Úpou a Hajnice.

Spustit audio
autor: baj | zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Související