Festival Rock for People láká tisíce fanoušků, nabídne víc než 150 koncertů

V Hradci Králové začal festival Rock for People

Tisíce hudebních fanoušků se sjíždějí do Hradce Králové. Ve Festivalparku začal už 22. ročník hudebního svátku Rock for People. Až do úterního večera nabídne 150 koncertů různých žánrů. Mezi největší letošní hvězdy patří americká kapela The Offspring nebo britská formace Massive Attack.

Do Festivalparku míří fanoušci všech generací. Mezi prvními letošními návštěvníky byl i Milan Pirkl z Holic. „Pohodový festival, spousta klidu, člověk si najde svoje odpočinkové zóny, svou kapelu,“ ocenil.

Kromě rockové hudby tady zní i jiné žánry, jako například swing a jazz. I když se festival zaměřuje na zahraniční hvězdy, nechybí ani čeští interpreti.

„Z těch známějších jmen třeba Monkey Business, Tři Sestry, Vypsaná Fixa,“ zmínil některé hlavní pořadatel Michal Thomes.

V loňském roce organizátoři za tři dny zaregistrovali přes 27 tisíc návštěvníků. Letos bych jich podle výsledků předprodejů mohlo být přes 30 tisíc.

Do festivalového areálu v prostorách bývalého vojenského prostoru fanoušky z centra města vozí autobusová kyvadlová doprava. Policie v souvislosti s festivalem posílila hlídky.