Fenomenální jazzová zpěvačka a performerka Jana Koubková zraje jako víno!

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Lucie Peterková přivítala v našem Radioklubu legendu - jazzmanku Janu Koubkovou!

Na svém kontě má na šedesát alb a stovky koncertů. Na konci října oslaví neuvěřitelnou sedmdesátku. Poslední Janino album je plně autorská deska "Smrt standardizmu". O nové desce, koncertování a životě si bude neúnavná propagátorka jazzu povídat v pořadu Návštěva v neděli 12. října 2014 po 18 hodině s Tomášem Peterkou.

Jana Koubková už léta patří k předním osobnostem českého jazzu. Zpívá už od svých šesti let ve sborech, vokálních skupinách i sólově. Jako jazzová sólistka se prosadila v roce 1975 v JAZZ SANATORIU LUĎKA HULANA. Od té doby si prošla mnoha stylovými seskupeními. Od blues, swingu, mainstreamu přes bebop, latin, free až po world-ethno a fusion. Založila festival VOKALÍZA (1981- 2000) pro jazzové, bluesové a rockové zpěváky.

Jazzmenka Jana Koubková s Lucií Peterkovou

Šest let působila na Pražské státní konzervatoři v oboru interpretace. Zúčastnila se mnoha festivalů nejen v Evropě, ale i na Kubě, Alžíru, Senegalu, Pobřeží Slonoviny, Libanonu, Izraeli, Maroku... Daří se jí i jako skladatelce písní a filmové hudby. Má své pořady v rozhlase, publikuje, píše fejetony, sloupky a poezii, věnuje se však i výuce na seminářích.

A vydala dvě knížky - RECEPTY PROTI SAMOTĚ a ZUTÍ PROVÁDÍM S CHUTÍ. Jejím životním heslem je BÝT PŘIPRAVEN, TOŤ VŠE.

V říjnu tohoto roku oslaví neuvěřitelnou sedmdesátku. Poslechněte si pořad Tomáše Peterka s Janou Koubkovou v neděli 12. října 2014 po 18. hodině.


Zvětšit mapu