Fakultní nemocnice Hradec Králové postaví pro kliniku čínské medicíny novou budovu

25. září 2014

Pro kliniku čínské medicíny vznikne v areálu královéhradecké Fakultní nemocnice nová budova. Nejprve ale budou čínští odborníci minimálně rok působit v prostorách Léčebných lázní Bohdaneč. Otevření kliniky je v lázních plánováno zhruba na únor.

Původně měla být klinika v budově staré nemocnice, ale věc se změnila.

„Celý projekt se posunuje, chceme to udělat dvoustupňově. To znamená v jakémsi pilotním projektu ve spolupráci s Lázněmi Bohdaneč,“ řekl ředitel Fakultní nemocnice v Hradci Králové Roman Prymula.

„Potom následně by měla být postavena velká klinika v Hradci Králové, v podstatě na zelené louce, protože se ukázalo, že rekonstruovat starý pavilon je nesmírně nákladná záležitost.“

„Vytipovali jsme prostor v areálu nemocnice, který by byl v rohové části poblíž křižovatky. Je dostatečně velký a už to máme svým způsobem zpracované ve vizualizacích,“ uvedl ředitel Prymula..

„Ten projekt by byl v gesci investorů mimo české zdravotnictví, to znamená, je to pro nás optimální cesta, jak bychom to postavili.“

„Z naší úrovně to určitě nebude investice státní, ale z čínské strany. I s tou se může počítat,“ zdůraznil ředitel Fakultní nemocnice v Hradci Králové Roman Prymula.

autor: Lucie Valášková
Spustit audio