Extraligový tým hokejistů Hradce Králové se do příští sezony výrazně obmění. Kteří hráči odcházejí?

10. duben 2024 07:43

Hokejový klub Mountfield HK zakončil ročník 2023/24 na osmé příčce, už nyní je v plném proudu příprava na novou sezonu. V té bude moci východočeský celek počítat i s čtveřicí útočníků: Na nových smlouvách se v Hradci Králové dohodli Matěj Chalupa a odchovanci Petr Moravec, Radovan Pavlík a Martin Štohanzl. Na východě Čech však nebude pokračovat hned 12 hokejistů.

Čtěte také

Generální manažer klubu Aleš Kmoníček oznámil také konkrétní jména hráčů, kteří už barvy východočeského celku v dalším ročníku hájit nebudou. S Alešem Kmoníčkem hovořil reportér Tomáš Borovec.

Klub se jistě loučí hned s desítkou hráčů: Pod Bílou věží nebudou pokračovat brankáři Eetu Laurikainen a Lukáš Pařík, obránci Bohumil Jank, Patrik Marcel a Michael Gaspar a rovněž forvardi Evan Jasper, Christophe Lalancette, Lukáš Pajer, Radek Pilař a Marek Zachar, jenž sezonu dohrál na hostování v Liberci.

Čtěte také

Komentář generálního manažera Mountfieldu HK Aleše Kmoníčka: „Všem výše uvedeným hráčům bych rád poděkoval za jejich působení v našem týmu a zároveň jim popřál pevné zdraví do jejich dalšího hokejového života.“

V kádru Mountfieldu HK nebudou pokračovat ani brankář Jan Lukáš a útočník Jan Eberle, se službami dvou zkušených hokejistů aktuálně hradecký klub nepočítá, oba si nyní hledají nová angažmá.

Komentář generálního manažera Mountfieldu HK Aleše Kmoníčka: „I když oběma hráčům pokračuje platný kontrakt pro následující sezonu, bylo jim trenéry v rámci výstupních pohovorů oznámeno, že si mohou společně s agenty hledat nové angažmá, na čemž se v tuto chvíli již pracuje.

autoři: Tomáš Borovec , baj | zdroje: Mountfield HK , a.s.
Spustit audio

Související