Elektrokoloběžky v Hradci, freska králů v Adršpachu a kempování s Klárou. NEJ reportáže týdne

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Řidič elektrokoloběžky by měl být starší 18 let. Jízda není povolená na chodnících a parkovat se může pouze na vyhrazených místech (ilustrační foto)

Každý týden pro vás v Českém rozhlase Hradec Králové připravujeme aktuality a zajímavosti ze společenského i kulturního života v Královéhradeckém kraji. Které reportáže vzbudily na sociálních sítích za posledních sedm dní největší pozornost? Tady jsou pěkně pohromadě. To nejlepší na našem webu.

Čtěte také

V Hradci Králové přibyly další elektrokoloběžky. Vlastní je společnost Bolt, která provozuje sdílené dopravní prostředky v 10 městech po České republice. Podle hradeckého magistrátu ale lidé budou mít na některá místa zakázaný vjezd.

„Na začátek jsme do ulic vyslali 100 kusů koloběžek," říká manažer pro elektrická kola a koloběžky společnosti Bolt v České republice Martin Zajíc. Právě jejich koloběžky se objevily i v Hradci Králové. Ve městě je tak nyní k dispozici zhruba 200 koloběžek.

Čtěte také

Tentokrát nebude naším cílem známé skalní město v Adršpachu, ale místní zámek. Právě tam totiž při obnově památky za přibližně 8 milionů korun našli řemeslníci unikátní malbu. Nález naznačuje, že měl zámek v minulosti větší význam než se doposud uvádělo.

Proměnou ovšem neprochází jen fasáda, ale také okolí zámku. „Připravujeme novou zahradu. Je pravda, že ji tedy neděláme úplně celou. Chybí tu herní prvky pro děti i altán. Ale nešlo to udělat všechno najednou." Obnova zámecké zahrady v Adršpachu na Náchodsku bude dokončena ještě v letošním roce. Průčelí zámku bude zářit novotou na jaře příštího roku.

Čtěte také

Majitelé obytných vozů podle blogerky a karavanistky Kláry Hájek Velinské v České republice bojují s nedostatečným zázemím, ale i neporozuměním ze strany kempů. Provozovatelé českých kempů by si měli uvědomit, že turistů přijíždějících ve vlastním karavanu bude určitě přibývat, říká zkušená cestovatelka.

Jedete do přírody, ale úklid vás nemine. Je jedno, kde kempujete. Jezírko, louka, opuštěné vřesoviště… místo po vás musí zůstat ve stejném stavu, v jakém jste ho našli. Nic nesmí přebývat a nic nesmí chybět. Nesmí po vás zůstat ani stopa. Když někde chcete tábořit, tak to hezky ukliďte. Nejen po sobě, ale i po ostatních.

autor: baj
Spustit audio

Související