Dveře určitě nenecháváte otevřené. Chraňte si data v počítači jako svůj dům, radí počítačový expert

6. duben 2021

Přerušení prezenčního vzdělávání vedlo mnoho škol v České republice ke změně stylu komunikace a výuky. Školy začaly, dle svých možností, využívat dostupných digitálních technologií, které umožňují distanční vzdělávání. A naše domácí počítače je také nutné tomu přizpůsobit.

Učitel a zakladatel projektu Digitální pohotovost Mgr. Tomáš Hamberger hovoří v naší radioporadně na téma: bezpečná data na síti.

Čtěte také

Nástup těchto technologií do škol byl tak rychlý, že jenom minimum škol přijalo spolu s těmito technologiemi i dostatečná bezpečností opatření, která by zajistila ochranu uživatelů, což jsou ve velké míře právě žáci.

Začalo se komunikovat na Messengeru, na Whats'appu, prostřednictvím Skypu, někdo začal využívat dostupné videokonferenční nástroje. Virtuální prostor se začal plnit nově vznikajícím digitálním obsahem, který tvořili učitelé a žáci formou domácích úkolů, prezentací v Powerpointu, audionahrávek a videonahrávek.

Tomáš Hamberger ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Mgr. Tomáš Hamberger

pedagog, lektor, zakladatel projektu Digitální pohotovost 4.0, člen Klubu aktivních ve vzdělávání. V současnosti působí jako poradce náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro oblast digitalizace a inovací a technického vzdělávání a jako poradce předsedy vlády ČR pro oblast školství.

Máte nad svými daty dostatečnou kontrolu a víte o všech rizicích?

Celou radioporadnu s Mgr. Tomášem Hambergerem si můžete poslechnout v našem audio-archivu:

autoři: Jana Kudyvejsová , baj
Spustit audio

Související