Druhý závod SP v Harrachově vyhrál Němece Freitag, Hlava skončil třináctý

27. leden 2012

Druhý závod Světového poháru v Harrachově vyhrál Richard Freitag. Dvacetiletý Němec se radoval z vítězství poprvé v kariéře. Druhý skončil Rakušan Thomas Morgenstern a na třetím místem umocnil úspěch Němců Severin Freund. Nejlepší z Čechů Lukáš Hlava skončil třináctý.

Němec Freitag skočil v prvním kole 129 metrů a dostal se do vedení. Ve druhém dokázal odvrátit Morgensternův útok, když v posledním pokusu dolétl na 137,5 metru, což byl nejdelší pokus dne, a suverénně vyhrál. Navázal tak na svého otce Holgera Freitaga, který v Krkonoších zvítězil v roce 1983.

Nejlepší Čech Lukáš Hlava by po prvním kole devátý za skok dlouhý 126,5 metru a opět útočil na elitní desítku. To se mu ale nepodařilo. Druhý pokus protáhl jen o metr a klesl na dělené třinácté místo s Polákem Kamilem Stochem.

I tak ale Hlava doma potvrdil, že prožívá životní sezonu. Po pěti závodech SP má 107 bodů, což je tolik, jako za poslední dvě sezony dohromady, a je průběžně jedenáctý.V prvním kole, v kterém opět chyběl po čtvrtečním pádu nejlepší český skokan Roman Koudelka, se objevilo sedm domácích reprezentantů.

Do druhého nepostoupil čtyřiatřicátý Antonín Hájek, Borek Sedlák obsadil 46. místo, Martin Cikl byl hned za ním a Čestmír Kožíšek skončil poslední padesátý.

Světový pohár skokanů pokračuje příští víkend ve švýcarském Engelbergu. Tam jsou na pořadu dva závody, které budou generálkou na Turné čtyř můstků.