Dobruška zbourá bývalou uhelnou teplárnu a na jejím místě vybuduje nový areál technických služeb

20. listopad 2023 09:38

Dobruška na Rychnovsku zahajuje výstavbu nového areálu technických služeb. Ten vznikne na místě bývalé uhelné teplárny, která dlouhodobě chátrá a je potřeba ji zbourat. Demoliční práce začínají už dnes. Na místě je i naše reportérka Natálie Poláková.

Dělníci by měli začít bourat bývalou teplárnu v Dobrušce v průběhu dnešního dopoledne. Část z nich už je na místě a zbytek pracovníků stavební firmy je na cestě. Je tady připravený také bourací bagr. Přesný čas začátku demolice stanovený není, ale mělo by se začít pravděpodobně po 10. hodině.

K čemu budova bývalé teplárny doposud sloužila?

Čtěte také

Už dlouho je budova zcela prázdná a neslouží k ničemu, posledních skoro 40 let jen chátrá. Naposledy byla využívaná v roce 1986. Tomu napovídá i její velmi špatný stav. Skoro všechna okna jsou vybytá, střecha je nestabilní a uvolňují se z ní kusy plechu, které můžou být nebezpečné pro řidiče projíždějící po přilehlé silnici.

Budovu je potřeba kompletně zbourat, což by mělo trvat zhruba měsíc, o Vánocích budou práce přerušené a stavba nové budovy by měla začít hned po Novém roce.

Kdy by se mohly technické služby přestěhovat do nového areálu?

Čtěte také

Stavební firma odhaduje, že by areál mohl být dokončený do poloviny roku 2025. Poté se technické služby přestěhují ze svého stávajícího zázemí v ulici Za Univerzitou do nového areálu, kde budou mít k dispozici kanceláře, dílny a garáže.

Ještě doplním, že za veškeré práce včetně demolice i výstavby nových budov město zaplatí zhruba 70 milionů korun. Víc než polovinu by mohla pokrýt přislíbená dotace Ministerstva průmyslu a obchodu.

Spustit audio

Související