Do některých obcí na Náchodsku a Rychnovsku opět zajíždí speciální dodávka České pošty

9. únor 2022 09:09

Česká pošta obnovila v Královéhradeckém kraji Mobilní poštu. Speciálně upravená dodávka, nabízející stejné služby jako kamenná pobočka, nově zajíždí do dvacítky obcí na Náchodsku a Rychnovsku. Znovu jde ale jen o časově omezenou službu. Podrobnosti zjišťoval reportér Václav Plecháček.

Mobilní poštu mohou nově využívat obyvatelé dvaceti obcí v našem kraji. Jak je Česká pošta vytipovala?

Čtěte také

Zástupci České pošty sami oslovili starosty jednotlivých obcí a rozpis připravili na základě jejich zájmu. Mezi obcemi, kam začíná Mobilní pošta zajíždět, jsou jak ty, které už s touto službou mají zkušenosti, tedy například Bačetín, Pohoří nebo Semechnice na Rychnovsku, tak i řada dalších, kam mobilní přepážka přijede poprvé.

To je například Třebešov, Čestice nebo Borovnice. Ty jsou také na Rychnovsku a speciálně upravené auto České pošty tam zajíždí právě dnes. Nebo také Kramolna a Žernov na Náchodsku. Tam se pojede zítra.

V jednotlivých obcích stráví dodávka Mobilní pošty půl až tři čtvrtě hodiny.

Čtěte také

Speciálně upravená dodávka hodně připomíná klasickou poštovní přepážku a nabízí i stejné služby. Jaký je o ni mezi lidmi zájem?

Zatím malý. V obcích ji využívají jen jednotlivci. Řekla mi to úřednice, která s dodávkou jezdí a následně vyřizuje požadavky zájemců. Jde o stejnou pracovnici pošty, která s dodávkou už jezdila na přelomu předloňského a loňského roku.

Podle ní si lidé na novou službu nějakou dobu zvykali a podobné to podle ní bude i teď. Zatím se chodí třeba jen podívat a přesvědčit, jak vlastně Mobilní pošta funguje. Já jsem byl u první zastávky dodávky v Králově Lhotě, kam přišli tři klienti.

Čtěte také

Projekt Česká pošta spustila na podzim předloňského roku, tehdy měla dvě dodávky na celou republiku. Jak je to teď?

Stále jsou dvě. Česká pošta ale tvrdí, že ještě v první polovině letošního roku jich přibude dalších pět. To by znamenalo, že by v jednotlivých oblastech mohla Mobilní pošta jezdit skutečně pravidelně. Zatím je to jen na omezenou dobu.

Například nyní v okresech Náchod a Rychnov nad Kněžnou Královéhradeckého kraje to bude do konce března. To někteří starostové kritizují, protože prý nedává logiku, aby se lidé tuto službu naučili využívat a po nějakém čase o ni zase přišli.

Spustit audio

Související