Divadelní festival, Sborové slavnosti, Krkonošské trhy i Bornflossrock. Tipy na víkend v kraji

17. červen 2021

Jako každý víkend se i tuto sobotu a neděli v Královéhradeckém kraji uskuteční řada hudebních, společenských i turisticky zajímavých akcí. Máme pro vás pozvánky na ty nejzajímavější z nich.

Čtěte také

Hradec Králové i letos ožije divadlem v termínu od 18. do 25. června 2021! Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů a jeho mladší část Open Air Program patří již více než čtvrt století mezi nejvýznamnější kulturní události královéhradeckého regionu a představuje největší divadelní přehlídku v České republice.

Festival se po roční odmlce vrací s bohatým programem, který v osmi festivalových dnech zahrne na 265 činoherních, alternativních, loutkových či pohybových divadelních představení, tanečních performancí, nebudou chybět pohádky, improvizace, hudební koncerty a pestrý doprovodný program.

Čtěte také

Kultura u nás opravdu už zase začíná žít a důkazem toho je i festival Sborové slavnosti v Hradci Králové. Každý ročník má vždy konkrétní zaměření a ten letošní bude zejména o vokálních a komorních pěveckých sborech. Festival se koná až do soboty 19. června a těšit se můžete na pět skvělých koncertů.

Vrchlabí žije pořádá na náměstí TGM v sobotu 19. června od 9:00 do 16:00 hodin 1. ročník Krkonošský trhů, kde budete mít možnost poznat místní prodejce, farmáře, ale také sousedy a celkově vše, co je ve Vrchlabí možné.

Čtěte také

Výstavu v královéhradecké Kavárně a galerii Artičok organizuje festival Na jednom břehu, který letos slaví osmnáct let své existence. Dvě desítky černobílých portrétů osobností z oblasti jazzu a world music představí na páteční vernisáži přední hudební publicista Jiří Moravčík. Součástí vernisáže je i od 18:00 hodin plnohodnotný koncert Ivána Gutierreze a jeho kapely MADERA.

Na Rýchorském náměstí v Žacléři se koná v pátek 18. června od 15:30 hodin a v sobotu 19. června od 14:00 hodin Bornflossrock léto 2021, dvoudenní rockový festival v příjemném prostředí s domácí atmosférou, dobrým jídlem a pitím, ale hlavně dobrou hudbou!

Srdečně vás zveme na otevření lázeňské sezóny v Malých lázních Běloves, které se uskuteční v neděli 20. června 2021 od 14 hodin.

autor: baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser