Díky mrazivému počasí začaly některé skiareály v Krkonoších a v Orlických horách zasněžovat

21. listopad 2022 09:35

Mrazivé teploty daly zelenou výrobě technického sněhu. Děla se rozjela hned v několika krkonošských skiareálech a také v Orlických horách. Kde konkrétně? To zjišťovala reportérka Kateřina Kohoutová.

Sněhová děla spustil například špindlerovský skiareál a to jak ve svatopetrském areálu, tak na Medvědíně. Podle obchodního manažera Adama Svobody pojede zasněžování dokud to půjde.

Čtěte také

Sníh už začali vyrábět také například ve Skiresortu Černá Hora - Pec, v Mladých Bukách nebo na Kněžickém vrchu ve Vrchlabí.

Mrazivého počasí také využilo Skicentrum Deštné v Orlických horách. Podle tamního vedoucího Petra Prouzy se zasněžovalo na sjezdovce Marta a to spíše do výšky než do šířky. A to z toho důvodu, aby se podařilo vytvořit zásoby sněhu, které by vydržely do zahájení lyžařské sezóny.

Termín zahájení lyžování zatím ještě určen není, záležet bude především na počasí. V minulosti většinou začínala lyžařská sezóna v polovině prosince.

Hodlají provozovatelé se zasněžováním pokračovat? Bude jim počasí přát?

Čtěte také

Rádi by pokračovali, určitě. Někteří hlavně z toho důvodu, že do konce roku mají zafixovanou cenu elektřiny a od ledna je zasněžování potom přijde výrazně dráž. Ale záležet bude zejména na aktuálním počasí.

Silné mrazy, které panovaly o víkendu, v následujících dnech podle meteorologů nepřijdou. Přes den budou teploty stoupat nad nulu a to až k 6 nebo 7 stupňům. Což pro výrobu technického sněhu určitě dobré není.

Ale ve vyšších polohách, ve vyšších nadmořských výškách, by se měl už tento sníh udržet.

Čtěte také

Zima se blíží a s ní pochopitelně lyžařská sezóna. Jak jsou střediska v Orlických horách a v Krkonoších připravená?

Tam, kde jsem situaci zjišťovala, jsou téměř všude už, dá se říci, nachystáni. Technika je připravena a svahy také. V těchto dnech se ještě dokončují revize lanovek, na sjezdovkách se instalují ochranné sítě a plůtky, včetně prvků na dětských hřištích nebo parcích.

Problémem ale stále zůstává nedostatek sezónních pracovníků. A to například do lyžařských škol, půjčoven lyží, ale hlavně v gastronomii. Tedy zejména do občerstvení.

Spustit audio

Související