Díky hokejovým fanouškům i hráčům má Dětské oddělení nemocnice v Trutnově novou hernu

Díky hokejovým fanouškům i hráčům má Dětské oddělení nemocnice v Trutnově novou hernou

Pacienti na dětském oddělení Oblastní nemocnice Trutnov, a. s., mají novou hernu. Iniciátorem nápadu byli fanoušci hokeje Ultras Trutnov a hráči HC Krkonoše, kteří uspořádali sbírku. Rekonstrukce herny vyšla na zhruba 70 000 Kč. Další novinkou na dětském oddělní bude pořízení EKG, které sponzoruje společnost ČEZ teplárenská, a. s.

V Trutnově vznikne nové Centrum duševního zdraví. Nahradí bývalý kulturní dům

V Trutnově vznikne nové Centrum duševního zdraví (vizualizace)

Do dvou let vznikne v Trutnově nové Centrum duševního zdraví za více jak 55,5 milionu korun. Cílem projektu je získat odpovídající prostory pro poskytování zdravotních a přímo návazných sociálních služeb pro osoby s duševním onemocněním. Nové centrum vznikne na místě bývalého kulturního domu.

Dětští pacienti Oblastní nemocnice Trutnov, a. s. i jejich rodiče mohou od čtvrtka 20. prosince trávit čas v nově zrekonstruované herně. Ta se dočkala nové podlahy, renovovaného nábytku, nové televize, hraček a především veselé výmalby s motivy cirkusu.

„Věřím, že si tu děti strávený čas užijí a herna jim pobyt v nemocnici zpříjemní. Postupně se snažíme rekonstruovat prostory v areálu nemocnice tak, aby zde bylo v rámci možností funkční a moderní prostředí," vysvětluje Ing. Miroslav Procházka Ph.D., předseda představenstva trutnovské nemocnice.

Rekonstrukce dětské herny vyšla na zhruba 70 000 Kč. Financována byla jak z rozpočtu nemocnice, tak z příspěvku města Trutnova.

Díky hokejovým fanouškům i hráčům má Dětské oddělení nemocnice v Trutnově novou hernou

Hlavní částku však darovali hokejoví fanoušci Ultras Trutnov a hráči HC Krkonoše. Ti uspořádali sbírku, jejíž výtěžek věnovali právě na opravu herny na dětském oddělení.

„Nápad vznikl v hospodě u piva. Neváhali jsme dlouho a pustili se do akce. Dílo se zadařilo a vzniklo zde hezké a veselé prostředí pro děti," říká Václav Tichý, člen Ultras Trutnov.

Novinky na dětském oddělení trutnovské nemocnice se však netýkají pouze vybavení herny. Personálu dětského oddělení věnovala společnost Nutricia, a. s. nové ošacení, které je barevné a s obrázky.

„Máme takovou zkušenost, že děti ihned reagují lépe a nebojí se, když s nimi komunikuje sestra v barevném oblečení s kreslenými motivy," upřesňuje Monika Radová, vrchní sestra na dětském oddělení.

Díky hokejovým fanouškům i hráčům má Dětské oddělení nemocnice v Trutnově novou hernou

Dalším předvánočním darem pro dětské oddělení je šek na 100 000 Kč od společnosti ČEZ teplárenská, a. s. Za tyto peníze nemocnice pořídí nový přístroj na měření EKG pro dětské pacienty.

„Financování rekonstrukce dětské herny a obnova přístrojového vybavení je ukázkou výborné spolupráce nemocnice, soukromých firem, iniciativy místních patriotů a města, ve které bychom velmi rádi pokračovali," dodává Tomáš Eichler, místostarosta města Trutnova.

Kapacita dětského oddělení trutnovské nemocnice je 20 lůžek a 6 pokojů pro matky s dětmi. Ročně oddělení přijme průměrně 1 200 dětských pacientů a 600 novorozenců.

Spustit audio
autor: Milan Baják|zdroj: Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje a.s.

Související