Devět jednotek hasičů likvidovalo požár lisu a balíků slámy. Škoda přesahuje milion korun

4. červenec 2019 08:13

Devět jednotek požární ochrany z druhého stupně požárního poplachu zasahovalo ve středu v podvečer u požáru na poli v katastru obce Barchov v okrese Hradec Králové.

Při příjezdu jednotek na místo události byl požár rozšířen na ploše asi 10x500 m, přičemž bylo zasaženo plameny asi 30 balíků slámy.

Požár stodoly v Pecce způsobil škodu 1,5 milionu korun a byly při něm zraněny 4 osoby

Požár stodoly v Pecce způsobil škodu 1,5 milionu korun

Osm jednotek požární ochrany bylo postupně zalarmováno a vysláno k nahlášenému požáru stodoly u rodinného domu v Pecce na Jičínsku, při události byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Požár zároveň poškodil i zemědělskou techniku. Traktor stihli pracovníci odpojit, ale byl poničen lis na slámu. Požár jednotky lokalizovaly v 19:44 hodon, likvidaci ohlásil velitel zásahu v 20:06 hodin.

Za vznikem požáru stála s největší pravděpodobností technická závada na lisu.

Škoda, kterou plameny napáchaly na zemědělském stroji, byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun, 20 tisíc činila škoda na balících se slámou.

Nikdo nebyl při požáru zraněn

V letošním roce se jedná o první požár v přírodním prostředí, který výší škody přesáhl hranici jednoho milionu korun.

Požár na poli v katastru obce Barchov v okrese Hradec Králové

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Hradec Králové - Pražská a Hradec Králové - U Přívozu a JSDH Nové Město nad Cidlinou, Nový Bydžov, Kosice, Nechanice, Chlumec nad Cidlinou, Lhota pod Libčany a Libčany. Jednotka z Kosic držela dohled nad požářištěm do nočních hodin.

autor: baj | zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Spustit audio

Související