Desky, pásky, vzpomínky. Písničky, které provázely jeho život, představuje Miloš Dvořáček
Muzikant, kytarista, písničkář, ale i učitel a rybář Miloš Dvořáček, byl členem legendární skupiny Kantoři, spolupracoval se Spirituál kvintetem, Pavlem Dobešem, Věrou Martinovou i Wabi Daňkem.
Čtěte také
„Narodil jsem se v Jaroměři 3. března 1951. Je tomu již 70 let, přátelé,“ říká Miloš Dvořáček. A doplňuje. „Potom, co mi odešel Wabi, tak jsem si začal chvilku užívat toho, že už není 10 až 15 koncertů měsíčně, člověk má taky chvilku čas sám na sebe. Mám čas na synka, kterému mu teď bude 15 měsíců, a na Evičku.“
„I během roku byl čas skočit na rybky a nějakou tu notu zapsat. Mám fůru skladeb, které ještě skládám pro klasickou kytaru, písničky dělám, takže je na to čas. A koncertování, ve škole mám tři orchestry. Přípravný, malý a velký. Mám tam 15 lidí v orchestru a je to úžasné. Takže se teď soustředím na tohle,“ usmívá se Miloš Dvořáček.
„My jsme měli doma rozhlas po drátě. A tam vždy šly zprávy hradeckého studia a hrály kapely. Já jsem tak poslouchal zbožně kombo Jirky Dvořáka a po vojně jsem pak do toho komba nastoupil. A představte si, to bylo v roce 1970 či 71, kdy jsem se dostal s jednou z hvězd komba Jirky Dvořáka, s panem Dvořákem, do hradeckého studia. A dělal jsem první nahrávky.“Čtěte také
„Pak jsem přešel k panu Hasalovi s mojí první ženou. A s panem Hasalem jsme dělali opět nahrávky. Potom jsme šli ke Kantorům a s nimi to byly také od roku 1974 či 75 první nahrávky. Spolupracovali jsme s panem Radkem Navarou, tatínkem Zuzanky, první aranže, první moje skladba byla Ráno se chystá do města jít. To jsme točili tady. Byla to naše úplně první vlastní písnička kromě lidových úprav,“ říká Miloš Dvořáček.
„Je dobré vědět, co se děje doma. Hradecké rádio, to je doma, a co je doma, to se počítá. Bylo by fajn, kdybychom měli čas si pustit, co se děje doma, abychom nekoukali jen do ciziny. Poslouchejte, možná mě tak i uslyšíte, přátelé,“ dodává s úsměvem písničkář Miloš Dvořáček.
Související
-
Reportážní procházka po studiu Československého rozhlasu Hradec Králové v roce 1967
Pojďte k nám na návštěvu. Reportážní procházka po studiu Československého rozhlasu Hradec Králové ve Vrchlického ulici z roku 1967.
-
Kantoři, co neděsí žáky, ale muzikou těší posluchače. Příští rok oslaví neuvěřitelných 50 let
Dnes máme v rozhlasovém studiu milou a také velmi vzácnou návštěvu. A sice Kantory, kteří neděsí žáky u tabule, ale naopak už téměř 50 let těší své posluchače a příznivce.
-
Muzikanti jsou veřejný majetek, směje se Jan Vančura, hravý kluk v těle dospělého chlapa
Pátečním hostem Lady Klokočníkové v přenosu z rozhlasové kavárny District 5 v Havlíčkově ulici v Hradci Králové byl 29. března od 10:00 zpěvák a muzikant Jan Vančura.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka