Daniel Franc a rychlá a účinná broumovská kapela Imodium

10. listopad 2015
Regionální scéna

Daniel Franc je kytarista broumovské sestavy Imodium. Do sestavy této velice populární skupiny přistoupil po svém působení v kapelách Lavina a Enter.

V současné době je s kapelou Imodium na Antik tour po České republice s akustickým projektem, který propaguje nejnovější DVD kapely.

V pondělí 9. listopadu 2015 po 18. hodině si Daniel Franc povídal s Tomášem Peterkou v pořadu Regionální scéna. Řeč byla nejen o natáčení desek, ale i o hudebních začátcích Daniela, plánech do budoucna a také v neposlední řadě o zákulisí české hudební scény.

Dnes čtyřčlenná broumovská formace Imodium patří po více jak jedenácti letech existence k české klubové stálici.

Na svém kontě má čtyři studiová alba, řadu klipů a stovky odehraných koncertů z nichž můžeme jmenovat i předskakování ve vyprodané O2 Areně zpěvačce Avril Lavigne, nebo kanadským Simple Plan či britským Bush.

V roce 2007 převzala kapela cenu za 3. místo v kategorii Objev roku v anketě prestižního časopisu Report - Žebřík.

V roce 2012 získala 1. místo za videoklip roku a v roce 2013 1. místo v kategorii Film roku za jejich hudební dokument "9 ½" mapující její desetiletou éru působení na české scéně.

Jako jediná kapela v České republice každoročně pořádá tzv. Bytové turné!

Kapela Imodium

Poslední studiové album skupiny Imodium s názvem „Valerie“ vyšlo v roce 2013 a hned v prvním týdnu bylo šesté nejprodávanější v republice.

Kapela má na kontě také jedno CD z akustického koncertu a aktuálně i DVD s názvem "Antik".

Příjemný poslech!


Zvětšit mapu
Spustit audio