Čtyři diamantové svatby v jedné kapele. Muzikanti Koletovy hornické hudby drží český rekord

23. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Oslavenci s kamarády z Koletovy hornické hudby

V Batňovicích na Trutnovsku byl o víkendu uskutečněn zápis do České knihy rekordů. Slavily se tam čtyři diamantové svatby současně v jedné kapele a Tomáš Hrábek z pelhřimovské  Agentury Dobrý den, který přijel na slavnost rekord vyhlásit, konstatoval, že už toho po rekordech České republiky nacestoval dost, ale tohle ještě neviděl! 

Samozřejmě, že u tak mimořádné události byl také Český rozhlas Hradec Králové. Tento krásný a zcela ojedinělý příběh pro vás v reportáži zachytila Romana Pacáková.

A jak to vlastně bylo?

Před 60 lety se oženili čtyři kamarádi, muzikanti ze slavné rtyňské Koletovy hornické hudby. Celý svůj život byli věrní svým láskám - ženám, které si na cestu životem vyvolili, a muzice, která jim nejspíš byla souzená. A tak to ani nemohlo být jinak, než že své diamantové svatby oslavili společně s celou kapelou.

Čtěte také

A protože Koletova hornická hudba ze Rtyně v Podkrkonoší, to je skvělá parta kamarádů, která táhne za jeden provaz už více než 150 let, dalo se čekat, že oslavy budou velké.

Na oslavu diamantových svateb manželů Josefa a Kristiny Nováčkových, Oldřicha a Miloslavy Dědkových, Huga a Jitky Ilchmannových a Petra a Marie Vlčkových se v sobotu 18. července sešel celý 70 členný orchestr a mnoho rodinných příslušníků, kamarádů a přátel Koletovy hornické hudby. Slavnost se konala v přírodním areálu na Vartě v Batňovicích.

Koletova hornická hudba je velký amatérský dechový orchestr působící ve Rtyni v Podkrkonoší

Oslavence nejprve přivítal dechový výběr Koletovky Svatebním pochodem. Poté jim blahopřál nestor orchestru, emeritní kapelník Zdeněk Tlučhoř, pod jehož taktovkou Koletovka hrála 38 let. A podle předsedy Koletovky Petra Vlčka se ale to největší překvapení podařilo utajit až do poslední chvíle.

Koletova hornická hudba
je velký amatérský dechový orchestr působící ve Rtyni v Podkrkonoší. Orchestr má více než 150 letou tradici, soustřeďuje mnoho amatérských hudebníků z celého trutnovska i náchodska a udržuje si velmi vysokou úroveň.

Do Batňovic přijel také Tomáš Hrábek z Agentury Dobrý den z Pelhřimova a oslavu povýšil na nový Český rekord - Nejvíce zlatých svateb v jednom orchestru. Oslavencům předal výtisky České knihy rekordů, kde už je také ten jejich zaznamenán.

Překvapení a dojetí všech přítomných bylo veliké

A pak už diamantovým manželským párům kamarádi z kapely vyhrávali jejich oblíbené melodie, všichni blahopřáli a došlo i na tanec. Na rožni se točil pořádný vepřík, pivečko pěnilo a neformální zábava se protáhla až do pozdních ranních hodin.

Také Český rozhlas Hradec Králové přeje manželům Nováčkovým, Dědkovým, Ilchmannovým a Vlčkovým hodně zdraví a ještě mnoho společně šťastně prožitých let.

autoři: Romana Joudalová , baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

3 x Hurvínkovy příhody

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka