Čtvrteční Noční linka: Moderní babičky a dědečkové v 21. století

3. říjen 2019

Patříte mezi ně a v čem se to projevuje? Naučili jste se v pozdním věku s počítačem a brouzdáte po internetu, mailujete, zařídili jste si facebook? Fotografujete? Učíte se vše nové -obsluhujete s přehledem chytrý telefon, naučili jste se pracovat i s dalšími moderními technologiemi? 

Chodíte do kurzů, učíte se světové jazyky nebo si vás dokonce získal nějaký sport? Chodíte na cvičení, zajímá vás jóga či moderní tance? Předčíte v něčem i svá vnoučata?

Ty tam jsou časy, kdy na sobě měly ženy v 60 letech šátek, v ruce hůlku a říkaly o sobě, že už jsou staré. Tak jak se vyvíjí lidstvo, jsou jiné i dnešní babičky a dědečkové.

Senioři jsou plni elánu a života a pokud je více netrápí zdraví, stáří si většinou nepřipouští. Nosí rifle a trička a se svými vnoučaty podnikají psí kusy a některé neodradí ani bláznivé nápady.

Některá třicetiletá vnoučata přitom svým babičkám a dědečkům ani zdaleka nestačí, mohou jim závidět jejich vitalitu a energii.

A co vy mladší posluchači? Máte takovou správnou moderní babičku nebo dědečka? Co všechno s vámi podnikají, co je baví a zajímá? Povězte nám o nich nebo napište. Na vaše příběhy se už teď těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Příspěvek k tématu můžete už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová