Ctitelé Petrova cechu nemohli dospat. Začala totiž sezóna lovu dravých ryb, které byly dosud hájené

16. červen 2021 10:07
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Miroslav Pfeifer při zahájení sezóny lovu dravých ryb chytal na Nové řece na Třeboňsku. Odnesl si štiku, která měřila 57 centimetrů

Rybáři míří k vodě. Od dnešního dne se totiž oficiálně mohou začít lovit dravé ryby. Ty byly dosud hájeny. U jednoho z rybníků ve Vrchlabí byla aktuální situaci zjišťovat reportérka Kateřina Kohoutová.

Kolik dravců už skončilo v podběrácích?

Dnes brzy ráno začala pro rybáře hlavní část sezóny, kdy konečně mohou lovit prakticky všechny ryby. Jen je důležité si hlídat jejich míry, kterou jsou u každého druhu jiné a dané.

Čtěte také

U vrchlabského letiště je živo od časného rána. Mluvila jsem s několika rybáři, kteří jsou u vody již od čtvrté hodiny ranní, kdy byla oficiálně zahájena sezóna lovu dravých ryb.

Dva z rybářů si dokonce vzali na dnešek dovolenou ze zaměstnání, protože se nemohli dočkat. A je vidět, že se jim to vyplatilo, protože z vody už vytáhli okouna a štiku. Jak ale sami říkají, pro štěstí pustili obě ryby zpátky do vody a teď čekají na další záběry.

Prozradili rybáři na co chytají a co s úlovky budou dělat?

Někteří tady mají políčeno na pořádné kousky, tak zkouší nástrahy v podobě rybiček nebo třpytek. Někteří rybáři pouští své první úlovky zpět do vody, jiní si je plánují udělat například na grilu.

Voda v lomu Srní je bohatě obydlená, třeba štikami

Ale jsou tu i rybáři, kteří si ulovené ryby odnesou domů do svého vlastního rybníku.

Co kontroly, vyráží do terénu? A co je vlastně zajímá?

Rybářské kontroly, jako ostatně každý rok, už probíhají a budou nabývat na intenzitě. Vyrážet budou ale prý nepravidelně a to zejména v noci nebo brzy ráno.

Čtěte také

Rybářská stráž může chtít po lovícím člověku platný rybářský lístek nebo povolenku k lovu, ale také samozřejmě doklad totožnosti.

Dále je možné kontrolovat vybavení konkrétního rybáře, tedy může po něm požadovat například stažení prutů za účelem kontroly nástrahy nebo po něm může chtít ukázat vezírek, aby přeměřili chycené ryby, které musí splňovat předepsanou míru.

A hlídat budou také třeba porušení zákazu mimo povolenou denní dobu lovu ryb.

Spustit audio

Související