Chcete zahrát svoji oblíbenou skladbu skvělým pianistou? Matyáš Novák vám přání splní!

11. duben 2020

Koncerty a hudební vystoupení jsou zrušeny. Jednadvacetiletý klavírista Matyáš Novák z Hradce Králové našel cestu ke svým posluchačům navzdory epidemii onemocnění covid-19. Prostřednictvím svého facebookového profilu hraje svým příznivcům skladby na jejich přání. 

Matyáš ze dne na den přináší nové kompozice napříč styly a žánry. Každé video navíc doplňuje úvodním slovem, ve kterém se snaží interpretovanou muziku víc přiblížit široké veřejnosti.

Jak tento unikátní projekt vznikl?

11. března 2020 byly v důsledku mimořádných opatření uzavřeny školy, o pár dní později byla zrušena mezinárodní soutěž Ference Liszta v Utrechtu, kam Matyáš Novák postoupil jako jeden ze 14 semifinalistů z celého světa. A samozřejmě byly zrušeny všechny plánované koncerty.

Čtěte také

Jedinou možností pro interpreta, jak zůstat v kontaktu se svým publikem a hrou na klavír, bylo studium nového repertoáru.

„Vždy jsem se učil rychle, tak mě napadlo požádat posluchače o tipy na nové skladby. A nakonec jsem se rozhodl začít plnit přání posluchačů prostřednictvím sociální sítě Fecebook," usmívá se talentovaný Matyáš Novák.

Jednadvacetiletý klavírista Matyáš Novák je vítězem mnoha domácích i světových soutěží.

Matyáš Novák hraje pro radost skladby na vaše přání

Koncertuje doma i v zahraničí, se svými recitály se představil v mnoha zemích Evropy, v Thajsku a v USA.

Čtěte také

V letech 2015 a 2016 absolvoval dvě úspěšná koncertní turné po Číně. V roce 2017 debutoval v newyorské Carnegie Hall.

Je absolventem Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové a Konzervatoře Pardubice ve třídě prof. Jitky Fowler Fraňkové. V současné době studuje na Hudební akademii múzických umění ve třídě prof. Ivana Klánského.

Zároveň je studentem věhlasné klavírní akademie Incontri col Maestro v italské Imole ve třídě prof. Borise Petrushanského.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.