Četba z knihy Michaly Jendruchové: Tlustá tak akorát. Humorný návod, jak se nezbláznit z nadváhy

Český rozhlas Hradec Králové pro vás připravil šestidílnou četbu na pokračování z  humoristického románu Michaly Jendruchové Tlustá tak akorát. V příběhu dvou žen, Květy a Jiřiny, které po životním zklamání hledají odvahu a nový impulz, se vám představí herečky Klára Oltová, Jana Stryková a Lenka Loubalová. 

Hlavní hrdinka Květa moc dobře ví, co je to nízké sebevědomí. Od malička se potýká s nadváhou a jakožto poslušná dcera místo vytoužené profese cukrářky skončí jako učitelka.

Jediná babička jí rozumí. A tak když po její smrti nalezne odkaz v podobě ručně psané knihy jejích oblíbených sladkých receptů s výzvou, ať se hned pustí do pečení, poslechne a každý den přichystá jednu dobrotu. A začnou se dít divy.

Napsala: Michala Jendruchová
Čtou: Klára Oltová, Jana Stryková a Lenka Loubalová
Darmaturgyně: Tereza Mičiaková
Režie: Jaroslav Pokorný
Mistr zvuku: Leoš Sedláček
Premiéra: 24. 3. 2024
Pro Český rozhlas připravila Helena Herbrychová

Z původně nesebevědomé Květy, která se odmalička potýkala s nadváhou a pocity, že ji kluci berou jen jako dobrou kamarádku, a z obětavé zklamané manželky Jiřiny, kterou po 20 letech společného života muž vyměnil za mladší, se staly úspěšné a atraktivní ženy, cukrářky, a blogerky.

To všechno díky jedné knížce sladkých receptů, kterou Květě odkázala její milovaná babička.

A na závěr každého dílu nechybí jeden originální sladký recept, který si můžete vyzkoušet i vy.

autoři: Jaroslav Pokorný , baj
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí

Karin Lednická, spisovatelka

kostel_2100x1400.jpg

Šikmý kostel 3

Koupit

Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.