Budou mít v Úpici nové koupaliště? O tom mohou v anketě rozhodnout samotní obyvatelé

12. leden 2018
03138948.jpeg

Občané Úpice mají sami možnost rozhodnout o podobě nového letního koupaliště. Radnice se je chystá oslovit prostřednictvím anketních lístků. Na nich mohou lidé zaškrtnout, jestli by se jim víc líbilo koupaliště s nerezovou a nebo plastovou nádrží, popřípadě samotnou stavbu úplně odmítnout. K výsledkům ankety bude prý vedení města přihlížet.

„Nerezové provedení je zhruba kolem 55 milionů a to plastové je asi 33 milionů," vysvětluje zastupitelka města Úpice Jana Kadaníková zvolená za ODS.

Ona sama koupaliště chce, přednost dává levnější, tedy plastové, variantě. „Protože my jsme objížděli některá koupaliště a mě se moc líbilo v Uničově. Tam je v podstatě stejně velká vana jako máme my na našem koupališti. A myslím si, že tohle řešení by pro nás bylo úplně ideální."

Nové koupaliště by mělo vzniknout ze stávající požární nádrže v místní části Radeč.

Uváděné ceny, tedy 33 nebo 55 milionů, jsou podle starosty Radima Fryčky z KSČM nejen za samotný bazén, ale i úpravy okolí. „Kompletní technologii s kompletním sociálním zařízením, zázemím pro plavčíky, lékaře a také bufet, který by potom město samozřejmě pronajímalo. A také chodníky a tak dále."

Koupaliště, koupání

Anketní lístek dostanou obyvatelé Úpice do svých poštovních schránek, vyplněný ho mohou odevzdat do poloviny února a to nejen v budově městského úřadu, ale také v knihovně, muzeu a ve dvou vybraných cukrárnách.

Radnice chce k výsledkům přihlížet, jak ale dodává starosta Radim Fryčka, záleží také na tom, kolik ze zhruba třech tisícovek lístků se jí vrátí. „Myslím si, že lidé zájem o to, vyjádřit se na toto téma, budou mít. Ale jak to asi bude, těžko říct. Samozřejmě, pokud se nám vyjádří nějakých 20 procent obyvatel Úpice, tak to nemůže být bráno vůbec v úvahu."

Pokud by se koupaliště mělo začít budovat, radnice na jeho stavbu teprve začne shánět peníze. Buď bude celý areál vznikat postupně několik let, a nebo si město potřebný balík peněz půjčí.

Spustit audio

Související