Broumovsko připravuje zajímavé novinky. Na co se můžete těšit? Třeba na pouť do minulosti

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Výlety s geologem jsou jednou z atrakcí, které na Broumovsku chystají

Skalní města a klášter s dalšími sakrálními stavbami - to jsou podle Jana Školníka ze Společnosti pro destinační management Broumovska největší turistická lákadla oblasti. A právě jich se nejvíc dotýkají novinky letošní sezony.

Broumovsko je vyhlášená turistická oblast. Dokáže vůbec návštěvníkům přinést každoročně nějaké novinky?

„O tom vůbec nepochybuji. Připravujeme speciální prohlídky naší přírody za dohledu geologa. Vždy mne fascinuje, když vidím v přírodě nějaký zajímavý kámen, ale vlastně vůbec nic o jeho vzniku nevím. Tady se budou moci zájemci dozvědět mnoho informací o geologické minulosti tohoto našeho geologicky opravdu pestrého území," usmívá se Jan Školník.

„Pískovcové skály jsou jedním z oněch zajímavých geologických fenoménů. Ale ona je jich tady celá řada. Můžete se vydat na pouť do minulosti různých období, přičemž ony skály jsou jedním z nich. Broumovsko je ovšem v tomto směru daleko pestřejší."

Výlety s geologem jsou jednou z atrakcí, které na Broumovsku chystají

Výlety s geologem jsou tedy jednou z atrakcí, které na Broumovsku chystají. Další bude jedna zajímavá interaktivní záležitost.

„Pokračujeme v přípravě rozšířené reality pro náš kostel. Chtěli bychom, aby se návštěvníci mohli ocitnout ve středověku a podívat se na to, jak kostel vypadal před barokní přestavbou přes obrazovky svých telefonů nebo tabletů v reálném prostředí kostela."

Jan Školník ještě hned doplňuje:
„A díky spolupráci s Královéhradeckým krajem budeme připravovat další virtuální prostor. Bude to taková ochutnávka toho, co v broumovském klášteře máme. Bavíme se o tom, jestli to bude knihovna nebo naše scriptorium."

I cykloturisté se mají na co těšit

Pojďme je ale ještě podívat do přírody. Protože i pro cykloturisty se připravují zajímavé novinky.

Cykloturistika patří ke zdravému životnímu stylu (ilustrační foto)

„Chceme testovat jednu úplně novou službu, kterou cyklističtí nadšenci znají ze zahraničí. Je to takzvané cyklo-taxi. Budeme tady mít takový "létající" mikrobus s přívěsem na kola, který bude zájemce podle jejich požadavků převážet na zajímavá místa. A oni místo toho, aby udělali okruh, tak se budou jen odněkud vracet. A mohou paprskovitě vyjíždět na výlety z místa, kde jsou zrovna ubytováni," dodává Jan Školník.

První z novinek si zájemci mohou vyzkoušet v sobotu 25. ledna 2020, kdy se v 8:00 ráno s geologem vydají do terénu na Šonovskou sopku.

Spustit audio
autoři: Jana Házová , baj

Související