Berani ve Špindlerově Mlýně, křižovatka u Třebechovic a záchranáři na Rozkoši. NEJ reportáže týdne

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Stopadesátihlavé stádo beranů se hnalo silnicí ve Špindlerově Mlýně

Každý týden pro vás v Českém rozhlase Hradec Králové připravujeme aktuality a zajímavosti ze společenského i kulturního života v Královéhradeckém kraji. Které reportáže vzbudily na sociálních sítích za posledních sedm dní největší pozornost? Tady jsou pěkně pohromadě. To nejlepší na našem webu.

Čtěte také

Stopadesátihlavé stádo beranů se hnalo silnicí ve Špindlerově Mlýně. Hospodáři je přeháněli z jedné pastviny na druhou a právě cesta přes hlavní dopravní tah a následně přes přehradu byla pro ně nejrychlejší a nejjednodušší. Na přesun zvířat dohlíželi strážníci. Na několik minut museli zastavit dopravu.

Turisté s údivem sledují, jak se berani ženou po silnici. „Je to dobré, teď jsme u přehrady a budeme zatáčet," říká Pavlína Árts. Jenže zvířata se rozhodla pokračovat rovně, proto je musí psi zastavit a nasměrovat. „Pro ně je jednodušší velká cesta, ale pro nás naopak užší, protože oni potom nemají kam utéct." Za několik málo sekund se podařilo stádo beranů přehnat přes hráz špindlerovské přehrady.

Čtěte také

Se zdržením teď musí počítat řidiči jedoucí z Hradce Králové na Ostravu. V Třebechovicích pod Orebem stavbaři totiž opravují problémovou křižovatku, na které má být podle města po dokončení stavebních prací bezpečněji.

Předpoklad je, že by stavební práce měly být dokončeny do konce října. „Ale na rovinu říkám, že stavba je opravdu velmi složitá. Tak uvidíme, nedá se v tuto chvíli říct, jestli konec října bude hotovo nebo ne. Je to stavba náročná a jsme na jejím začátku. Spousta věcí to ještě může zkomplikovat," říká hlavní stavbyvedoucí firmy Sovis Martin Lazok.

Čtěte také

Tři jednotky hasičů, vodní záchranáři a policejní člun, vše vyrazilo k převrženému člunu na hladině Rozkoše. Na tísňovou linku přišlo oznámení, že vedle několika lidí ve vodě z lodi uniká benzín. Že jde o takzvané prověřovací cvičení v té chvíli věděli jen jeho organizátoři, jednotky vyjížděly k ostrému zásahu. Byl u toho i reportér Tomáš Lörincz.

Kolik mají hasiči takových ostrých zásahů třeba právě na Rozkoši za rok? Jsou to jednotky případů. Může jít o tonoucí plavce nebo skutečně převržené lodě. Vratislav Vrábel z vodní záchranné služby na Rozkoši říkal, že letos je těch případů ve srovnání s předchozími roky výrazně méně, možná třetina oproti loňsku, ale i tak je potřeba být v pohotovosti.

autor: baj
Spustit audio

Související