Barokní Kuks ožije příběhem Noci na Karlštejně. Lidé tu uvidí úspěšné muzikálové představení

30. červenec 2021

Muzikál Noc na Karlštejně uvidí lidé opět na několika českých hradech a zámcích. Jednou ze zastávek bude i hospital Kuks. Představení se zde odehraje 30. a 31. července.

Inscenace měla premiéru v červnu 2016 na karlštejnském nádvoří. Příběh, podle něhož na hrad nesměly žádné ženy, se sem vrátil po 45 letech u příležitosti oslav 700. výročí narození císaře Karla IV.

V létě 2020 představení nominované na cenu Thálie domovskou scénu opustilo. Po čtyřech vyprodaných sezónách na Karlštejně tvůrci nabídli divákům divadelní zážitek na jiných památkách a zaznamenali opět úspěch. Turné proto opakují i letos.

Noc na Karlštejně - letní turné 2021

Muzikál se na několika hradech a zámcích hraje ve stejném obsazení jako na Karlštejně. „Naše inscenace vtahuje zámky a hrady do děje, využíváme prastarých divadelních zvyků, hrajeme po celém nádvoří, z oken i z cimbuří,“ popsal režisér Václav Knop.

V Noci na Karlštejně účinkují herci a zpěváci známí z muzikálů, televizních seriálů a filmů, například Daniel Bambas, Hana Holišová, Regina Rázlová, Pavel Vítek, Jan Kříž, Roman Tomeš nebo Ivana Korolová.

V areálu barokního hospitalu Kuks mohou lidé představení vidět 30. a 31. července. V srpnu bude potom muzikál ještě hostit Krásný Dvůr a Slavkov u Brna.

Mediálním partnerem letního turné muzikálu Noc na Karlštejně jsou regionální stanice Českého rozhlasu.

autor: baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.

Tomáš Vacek, vedoucí Programu celoplošné stanice

Tomáš Vacek

Komplet 3CD Vladana a Prasopes

Koupit

Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.