Austrálie země kontrastů. U protinožců jsme cestovali autem, na koních, sněžnicích a kajacích

7. září 2018

V pátek 7. září proběhl od 10:00 v přímém přenosu z klubu Českého rozhlasu Hradec Králové v Havlíčkově ulici křest nové knížky cestovatele Leoše Šimánka.

Jak říká Leoš Šimánek: „V Austrálii jsme necestovali jen autem, ale také na koních, sněžnicích a kajacích. A ty nejzajímavější zážitky se vešly do mé již 24. knížky, která se jmenuje Austrálie země kontrastů. Její podtitul zní Za fascinující přírodou Rudého kontinentu".

Austrálie země kontrastů aneb Za fascinující přírodou Rudého kontinentu

Po čtyři měsíce jsme putovali s manželkou Lenkou, dcerou Veronikou a synem Jakubem zemí, která nás ohromila jak svojí velikostí, tak i úžasnou nabídkou přírodních krás a zajímavostí.

Vloni v zimě jsme se setkali s bratrem a švagrovou v chalupě po rodičích v Orlických horách, kde jsme jim s Lenkou líčili dobrodružství z této zcela neobvyklé cesty, které nelze zažít nikde jinde na světě. Naše vyprávění jsem následně zpracoval knižně formou rozhovoru ‒ stylem zcela neobvyklým.

Barevné fotografie na každé straně knihy dodávají čtenáři konkrétní vizuální představu. Kniha má 160 stran a tentokrát 146 barevných fotografií.

Kniha byla slavnostně pokřtěna v klubu Českého rozhlasu Hradec Králové v pátek 7. září v 10:00 hodin. A v našem audio-archivu si můžete poslechnout hodinové vysílání, které moderovala vedoucí programu Lada Klokočníková spolu s ředitelem Jiřím Kánským.

Spustit audio

Související