Angiolinka pomůže při operacích srdce v královéhradecké nemocnici

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Angiolinka výrazně zlepší zobrazovací a diagnostické možnosti při provádění zákroků v nemocnici

Fakultní nemocnice v Hradci Králové má nové zařízení, díky kterému může lépe provádět například operace srdečních chlopní. Angiolinka, jak se přístroj nazývá, výrazně zlepší zobrazovací a diagnostické možnosti při provádění zákroků. Lékaři tak můžou pracovat přesněji a bezpečněji.

"Nemůžeme říct, že by se jednalo o úplně převratný přístroj, ale je to významný technologický posun," říká přednosta I. interní kardioangiologické kliniky královéhradecké fakultní nemocnice Josef Šťastek.

Druhým velkým pozitivem je podle Josefa Šťastka i to, že se podařilo sál přestavět a ten tak teď nabízí lepší podmínky pro operace: "Umožňuje provádět prakticky celé spektrum intervencí a v případě potřeby i výkon kardiochirurgický v kompletní anestezii a mimotělním oběhu."

Čtěte také

Katetrizační laboratoř umožní především nové a šetrnější postupy při zákrocích.

Kromě toho, že se jedná o rentgen, má zabudovanou možnost provádět CT vyšetření a jsou zabudovány i další technologie.Josef Šťastek, Fakultní nemocnice Hradec Králové

Typickým příkladem je například výměna srdečních chlopní, bez nutnosti otevření hrudníku, jak dodává vedoucí lékař Josef Bis: "Jde o kvalitativně nejlepší přístroj, který je možné v tuto chvíli dostat na trhu. A to nejen parametrem rozlišení, ale i parametrem velikosti obrazovky. Můžeme tak pracovat daleko bezpečněji, efektivněji a pro pacienta s výrazně menší zátěží."

Angiolinka výrazně zlepší zobrazovací a diagnostické možnosti při provádění zákroků v nemocnici

Lékařům k tomu pomáhají i monitory, na kterých uvidí všechny potřebné informace.

"To je vlastně něco, co nám umožňuje prohlížez si i starší nálezy u toho pacienta, porovnávat je, mít před sebou během toho vyšetření některé další detaily. Máme přímo před očima bezprostředně vše co potřebujeme k co nejbezpečnějšímu provádění intervence," dodává Josef Bis.

Novou katetrizační laboratoř pořídila Fakultní nemocnice s přispěním ministerstva zdravotnictví za 20 milionů korun.