Smoothie s bazalkou

Ke správné grilovačce patří nejen kus flákotky, ale také dobré pití. I podle lékařů je dobré vypít skutečně na zdraví sklenku pivečka nebo vínečka. Co ale potom, aby nám lidově řečeno nevyschl jazyk? Doporučuji výtečné okurkovo - zázvorové smoothie.

Recept jsem objevil náhodou před časem na nějakém blogu americké výživové poradkyně. Ta ale doporučila okurku nakrájet na kolečka a po jejím vylouhování ji vyhodit. A to mně přišlo docela škoda, a tak jsem všechny suroviny rozmixoval tyčovým mixérem a získal jsem tak lahodné, zdravé a prostě chuťově nakažlivé smoothie.

Navíc máte za pár korun 2 litry výtečného drinku, který se bezesporu - řádně vychlazený - stane nejvyhledávanějším perlivým osvěžením na vaší grilovací párty.

Tak pojďme na něj:

Jednoduše si kupte 2 litry sycené vody. Do vyšší mísy si nastrouhejte půlku oloupané okurky hadovky, asi 2 cm najemno nastrouhaného čerstvého zázvoru a přidejte šťávu z jednoho citronu. Přilejte asi ½ litru perlivé vody a řádně rozmixujte tyčovým mixérem. Pak smíchejte se zbytkem vody a dejte vychladit. Pokud chcete tento detoxikační zdravý drink, po kterém údajně ubývají i centimetry v pase a rýsuje se bez větší námahy ploché bříško, ještě vylepšit, tak ho zejména pro děti oslaďte trochou medu.

Dobrou chuť a na zdraví!

autoři: Ladislav Hruška, Milan Baják

Související