5 dní stavění, několik představení a nakonec 3 dny bourání. Přenos z kočovného města DEADTOWN

3. květen 2019

Divadlo bratří Formanů se vrací do Česka. Vlastně ale jen na krátkou zastávku během turné po Evropě. Svou Wild West Show Deadtown předvede od 8. do 11. května ve Dvoře Králové. Český rozhlas Hradec Králové připravil na pátek 3. května od 9:00 do 12:00 hodin přímý přenos ze stavby tohoto unikátního představení.

Od 8. do 11. května 2019 budou mít milovníci kouzelného světa imaginace příležitost vidět jedinečné představení tohoto světově proslulého divadla s názvem DEADTOWN.

Dvůr Králové nad Labem se stává jednou ze zastávek úspěšného evropského turné Divadla bratří Formanů, kde je toto představení pravidelně beznadějně vyprodáno.

Představení mělo premiéru v březnu 2017 v Paříži. Je to tak trochu western ze starého Divokého západu, ale „po formanovsku".

Odvážní kovbojové a nespoutané ženy městečka Deadtown od pařížské premiéry už procestovali svět. Zavítali do Francie, Belgie, Itálie, Dánska, Španělska, Finska a samozřejmě do České republiky.

Představení DEADTOWN Divadla bratří Formanů

Pro představení je vždy postaven originální divadelní prostor. Petr a Matěj Formanovi si celé divadlo přivezou s sebou v několika kamionech. Svůj vlastní divadelní dřevěný stan o velikosti dvou vysokých domů budou několik dnů stavět a poté zase bourat.

Divadelní stavbu o půdorysu 30 x 16 m a výšce kolem 9 metrů navrhl Matěj Forman a její design přizpůsobil potřebám představení, takže se diváci i herci ocitnou v takovém velkém „saloonu". Kapacita hlediště je 250 míst.

Představení DEADTOWN Divadla bratří Formanů

Divadelní tým je složený z francouzských a českých herců a muzikantů včetně Petra Formana, Marka Zelinky, Veroniky Švábové, Ivana Arsenjeva, Josefiny Voverkové, Vojty Švejdy, Daniely Voráčkové, Simony Babčákové a dalších.

Informace a lístky získáte na stránkách  představení Wild West Show Deadtown

Zdena Kabourková a Lada Klokočníková se na vás těší od mikrofonů v pátek 3. května od 9:00 do 12:00 hodin v přímém přenosu ze stavby unikátního představení Wild West Show Deadtown ve Dvoře Králové nad Labem.

Spustit audio

Související