302 nových pacientů. Kraj hlásí za poslední týden rekordní nárůst potvrzených případů covid-19

12. září 2020 12:35

Hygienici v Královéhradeckém kraji za poslední týden zjistili rekordní nárůst potvrzených případů covidu-19, a to o 302 na celkových 1094. V předchozím týdnu se počet zjištěných nákaz zvýšil o 187, v předminulém o 86 a předtím o 69. Vyplynulo to z dat, která dnes zveřejnila Krajská hygienická stanice (KHS) v Hradci Králové. 

Královéhradecký kraj přesto patří k méně zasaženým regionům v ČR.

Čtěte také

Od pátečního dopoledne 11. září vzrostl také počet aktivních případů o 213 na 499, uzdravených o 87 na 585, ale i případů úmrtí v souvislosti s covidem, a to o dva na celkových deset, vyplynulo z dnešních dat hradecké KHS.

Rekordní je také mezidenní nárůst potvrzených případů covidu-19 v Královéhradeckém kraji. Od čtvrtečního dopoledne přibylo 79 potvrzených nákaz, předtím 53, což byl dosud nejvyšší přírůstek za 24 hodin v kraji od začátku pandemie.

Nejvíce zasaženo je stále Trutnovsko, kde je 183 aktivních případů. Souvisí to s lokálním ohniskem nákazy v soukromém domově důchodců Beránek v Úpici. Druhé ohnisko v kraji je v domově důchodců v Polici nad Metují na Náchodsku. V okresech Hradec Králové, Náchod, Jičín a Rychnov nad Kněžnou bylo k dnešní 9:00 hodin 131, 74, 65 a 46 aktuálně nemocných.

Do vzdálenosti 2 metrů je třeba stále nosit roušku (ilustrační foto)

Nejvyšší nárůst aktivních případů za posledních 24 hodin byl v okrese Rychnov nad Kněžnou, a to o 19 na 46, v okrese Trutnov o 17 na 183 a v okrese Jičín, kdy od čtvrtečního dopoledne přibylo 14 aktuálně nemocných na celkových 65.

Čtěte také

"Nejde v Královéhradeckém kraji o žádné nové ohnisko nákazy. Akorát je stále více pozitivních studentů, kteří se účastnili seznamovacích kurzů vysokých škol kolem Máchova jezera. To není v našem kraji," uvedla mluvčí hradecké KHS Veronika Krejčí.

Podle ve čtvrtek zveřejněných údajů z takzvaného semaforu, který popisuje situaci v ČR, okres Jičín nově postoupil do prvního, zeleného stupně rizika nákazy.

Tři z pěti okresů v kraji, a to Trutnov, Náchod a Hradec Králové, už v zeleném stupni byly z minula. Pouze v okrese Rychnov nad Kněžnou i nadále platí nulové nebo nízké riziko nákazy.

Jak snížit riziko nakažení koronavirem

Doporučujeme především internetové stránky ministerstva zdravotnictví, kde jsou nejaktuálnější informace. Státní zdravotní ústav má 24 hodin denně v provozu infolinky právě na obecné dotazy. Na stránkách krajských hygienických stanic je řada informací. I pro ty, kteří jsou v karanténách. Je tam, jak se takový člověk má chovat.

Krajští hygienici doporučují lidem, kteří se vrátí z rizikových oblastí zasažených koronavirem a jsou bez zdravotních obtíží, aby je kontaktovali. Jak? To je uvedeno na webu www.khshk.cz

V případě zdravotních obtíží by měli lidé volat přímo infekční kliniku fakultní nemocnice - čísla a další postupy jsou na webu www.fnhk.cz

Všechny důležité informace o koronaviru jsou zveřejněné také na webových stránkách krajského úřadu Královéhradeckého kraje.

autor: baj | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související