15. ročník soutěže Třídíme odpad s želvou Bellou pro žáky základních škol v Královéhradeckém kraji

21. červen 2024 07:56

Přes 10 základních škol z Královéhradeckého kraje se letos zapojilo do soutěže Třídíme odpad s želvou Bellou. Jejím cílem je přivést děti ke kreativitě a naučit je, že třídění odpadu má smysl. Soutěž už patnáctým rokem pořádá Centrum investic, rozvoje a inovací Královéhradeckého kraje. Vyhlášení výsledků se tradičně konalo v Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem. 

Čtěte také

Letos žáci vytvářeli obrazy z materiálů, které by jinak skončily v odpadu. Která škola odevzdala nejpovedenější výtvor a jaké ceny děti vyhrály?

„Ahoj školáci, já vás tady všechny vítám. Je mi ctí, že mohu opět po roce vyhlásit tři nejlepší týmy, které se umístily v 15. ročníku soutěže Třídíme s Bellou. Jsou to ti nejlepší z 18 týmů a mají být na co pyšní.“ Do Safari Parku Dvůr Králové přijeli pouze finalisté soutěže. Jsou mezi nimi žáci z Broumova, Vidochova na Jičínsku a také z Plotišť nad Labem u Hradce Králové.

Jejich letošním úkolem bylo vytvořit obraz nebo koláž a to pouze pomocí věcí, které by jinak skončily v odpadu.

Cena za první místo navíc zahrnuje také přespání přímo v Safari Parku Dvůr Králové a pak celý další den v areálu zoo. Nakonec si jí odnášejí šesťáci z broumovské Masarykovy základní školy.

Čtěte také

Svůj vítězný výtvor mi teď ukazují dva zástupci třídy z Broumova. „Tohle je jako stopa člověka a jak to vypadá, když planetu ničí. Bagr, co jede a ničí prales. Nechává za sebou odpadky. A tady máme, jak by to vypadalo, kdyby na Zemi člověk nežil. Kytky a zvířata. Použili jsme karton a pak různé hračky, drátky a plastové věci.

Je tady s námi také učitelka Libuše Kubálková, která žáky z Broumova do soutěže přihlásila už druhým rokem. „My jsme na to přišli úplně náhodou na internetu. Minulý rok jsme se zúčastnili poprvé, to jsme vyráběli gorilu z plastu. A letos jsme se rozhodli jít do toho znovu. Tento tým dětí je skvělý, máme tam neskutečné talenty.

Cenu za druhé místo si odnesly děti ze Základní školy Vidochov na Jičínsku a třetí byli žáci Masarykovy základní a mateřské školy Plotiště.

Spustit audio

Související