Proč je důležité, aby měly děti už v poměrně mladém věku přehled o příjmech a výdajích domácnosti?

30. červen 2020

Jak se vypořádat s tíživou finanční situací. Jaké kroky neprodleně provést, když nemohou lidé platit své závazky, koho informovat a kde hledat případnou radu a pomoc. Na co si dát také pozor. Na co si půjčovat a na co raději ne? Jak si sestavit rodinný rozpočet a vést děti k finanční gramotnosti.

Čtěte také

Finanční ombudsman Miroslav Zborovský v naší radioporadně na téma: Úvěry, sestavení rodinného rozpočtu a finanční gramotnost dětí.

Jak vést děti k finanční gramotnosti, v jakém věku začít, proč je důležité, aby měly děti v poměrně mladém věku přehled o příjmech a výdajích domácnosti?

Kdy založit dětem bankovní účet a zřídit platební kartu.

Blanka Malá a Miroslav Zborovský ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Jak maximálně využít všech výhod různých finančních služeb a tím šetřit, např. kdy je výhodnější používat kreditní kartu a kdy debetní. Ale také, jak zjistíte, kde a komu dlužíte.

Celou radioporadnu s Miroslavem Zborovským si můžete poslechnout v našem audio-archivu:

autoři: Blanka Malá , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.